Echt škodná

Co se nevešlo do jiné kolonky.

Moderátor: Josef Soukal

Echt škodná

Příspěvekod Miroslav Kment v 18 črc 2012 21:31

Dlouho jsem pochvaloval že mě nenavštívil přemisťovatel bonsají, letos netroškařil zmizelo pět slušných bonsají a sedm Yamadori.Tož jsem se chtěl podělit o smutek a zároveň varovat před nájezdy takovýchto zvláštních sběratelů.Asi je to dobou, lidi pospíchají aby měli výsledky co nejrychleji.Tak si beru tři dny volna ,jako úmrtí v rodině.Vypadá to jako vtip, ale do smíchu mi nejni.Tak, ať se vám všem takovéto zkušenosti vyhýbají.Balvan :x :(
Miroslav Kment

Re: Echt škodná

Příspěvekod Martin_Drábek v 18 črc 2012 22:29

:( Tak jsi druhým bonsajistou za tento týden, který má tuhle zkušenost. Tím prvním naštěstí nejsem já, ale celkem mě to děsí. Člověk se modlí ať vše přežije jaro a pak když to přežije se stane tohle? Hnus! Na mojí zahradu chodí také čím dál tím více lidí a hodně přemýšlím jak vše zabezpečit a přelstít nenechavce. Takže upřímnou soustrast a hodně sil do dalšího pěstování ;) .
Martin_Drábek

Příspěvekod Luděk Urbanič v 18 črc 2012 23:05

Slávo ty jsi v tomto ohledu supersmolař. Takže ode mne "upřímnou soustrast".
Měl by sis pořídit nějakou lidožravou bestii - třeba psa hyenovitého.
Luděk Urbanič

Příspěvekod Otakar Hlaváček v 19 črc 2012 14:20

Tak to je mi fakt líto, co Tě potkalo, Slávo.
Nemáš třeba nějakou fotodokumentaci, která by se tu mohla zveřejnit? Šance je asi malá, ale kdo ví, třeba by to něčemu pomohlo ...

Ota

P.S.: To duplikované téma asi můžu smazat, co?
Otakar Hlaváček

Příspěvekod Lukáš Sirotný v 26 črc 2012 20:24

Kruci... :x :cry: Přečetl jsem si tuhle zprávu až teď a cloumá se mnou vztek... Posílám podporu i od nás z kopců!
Lukáš Sirotný

Příspěvekod Jiří Svačina v 27 črc 2012 16:43

Přátelé nespoléhejte na zázraky. :roll: Policie, vztek, fotky, to je pozdě . Je třeba prevence. Doplňte sbírkové zahrady o hlídače. Pes baskervilský je u nás bohužel stále nedostatkové zboží, na medvědy či lvy si netroufám , ale v mém případě se již řadu let osvědčuje smečka Kavkazských pasteveckých psů - vřele doporučuji. Nesmlouvaví a nediskutující kluci i holky, váha 70-90 kg, ve dne i v noci v několika vteřinách kdekoli u plotu vítající návštěvníky. Celoročně, i v nejtvrdších zimách zcela spokojení venku. Při procházkách nás někteří občané z indoasijského společenství začali uctivě zdravit a než by prošli kolem huby mých miláčků volí protější chodník či jinou restauraci..../P.S. není to reklama, nemám štěňata, ale pokud by byla potřeba seženu...
Jiří Svačina - http://www.bonsai.cz
Jiří Svačina

Příspěvekod Daniel Vlach v 27 črc 2012 19:40

Vím, že to ničemu nepomůže, ale i mému bonsajovému srdci, je tahle skutečnost líto, Slávku. Člověku to pak bere sílu někde své stromy prezentovat a vystavovat. :(
Dotaz na Jiřího : Co byste poradil nám, alergikům... ?
Dan.
Daniel Vlach

Příspěvekod Jiří Svačina v 28 črc 2012 09:31

Dane nenapadá mě nic lepšího než léčit se ..... a chovat třeba hady nebo krokodýly ;)
Jiří Svačina

Příspěvekod Josef Soukal v 30 črc 2012 10:05

To je svinstvo... :evil:
Tím spíš, že pokud bral i yamadori, musel tomu asi trochu rozumět - takže někdo "od fochu".
Zloděj "laik" by se spíš věnoval tomu, co je na oko hezké.
Josef Soukal

Příspěvekod Jiří Svačina v 30 črc 2012 19:12

Je to černý humor a dělám si legraci. Ale jen proto, aby jste se alespoň pokusili cenné rostliny chránit, - /méně běžné kultivary zasázet do půdy a pokud to je alespoň trochu možné dát je na více míst, rozmnožit je - zahrady se snadno přenosnými unikáty je vhodné zabezpečit .....
Z okruhu školkařů vím o dvou lokalitách kdy odborně a nejspíš na objednávku odcizených rostlin bylo na několik nákladních aut ...rostliny už nikdo nenašel ... případy odloženy... Jeden z kolegů zanechal pěstování, druhý má rostliny pouze na chráněných pozemcích . Byly to sice velké ale "stejné" - seriové rostliny...ale... byly ve vhodném období vyryty, odborně zabaleny atd, a zmizely...neudělal to žádný náhodný poberta, jsou to předem připravené akce...Malou útěchou může být, že v případě bonsají se většinou rostliny dají nějaký čas poznat... :|
Jiří Svačina

Zpět na Ostatní