K obsahu Kingiiho blogu

Moderátoři: Josef Soukal, Lukáš Sirotný, Milan Karpíšek

Re: K obsahu Kingiiho blogu

Příspěvekod Milan Karpíšek v 13 kvě 2010 19:05

máme, každý den tu čumím jak si ze mě dělají ty mrzáci srandu. Přímo před balkónem si udělali na thuji rašeliníkový hnízdo, jako každej rok. Letos už jsem se nas..l a rašeliník jsem dal na misky roztříhanej na asi centimetrový kousky a je klid.
Milan Karpíšek

Příspěvekod Daniel Vlach v 13 kvě 2010 20:24

... a co jim příští rok udělat to hnízdo dřív, než ho stihnou - pak by dali pokoj, ne :lol: Jinak já jsem na mech "natáhl" takovou plastovou síťku a kosáci neměli šanci... Horší je to s cestičkama, kde si mech hýčkám a u bonsají-především u toho habrovýho hájku na kameni - tam je potřeba trochu udržet vlhkost. Rozhrabou co kde můžou a pak si ještě drze chodí dávat sprchu k vodoteči ... :?
Přílohy
DSC07248.jpg
DSC07248.jpg -
DSC07247.jpg
DSC07247.jpg -
Dan.
Daniel Vlach

Příspěvekod Martin_Drábek v 13 kvě 2010 20:56

Chce to kocoura pánové, můj "bonsaiguard" jménem Bobeš nedá kosákům šanci.. 8-)
Martin_Drábek

Příspěvekod Daniel Vlach v 14 kvě 2010 06:38

Koček (cizích) mi tam leze přes pozemek několik - chodí mi lovit ryby a kálet všude, kde jim to vyhovuje, takže by to chtělo i psa a to se pak na okrasnou zahradu můžu vy ... kašlat. :?
Dan.
Daniel Vlach

Příspěvekod Dan Pánek v 14 kvě 2010 09:01

Oto, nešlo mi ani o srovnání, jen jsem to prostě dříve zkoušel a našel k tomu fotky. Výstup pro mě - je vidět, že nějaká malá změna k lepšímu za rok na borce byla, netvrdím, že by to jinak nešlo lépe. Ještě můžu přidat horší fotku kmene dva roky před omotáním - za ty dva roky na slunci žádný posun k lepšímu nebyl, ale kmen jsem nepoléval.
Přílohy
2005.jpg
2005.jpg -
Dan Pánek
Administrátor

Příspěvekod Tom Benda v 14 kvě 2010 10:21

Mně tu kocour sice nekálí, ale před kosáky taky nechrání a ještě mi i drbal borku z meruňky, parchant jeden! Ale to jsem mu už dostatečně vysvětlil, myslím, že si to zapamatovat musel teda :-D
Jedno nedokončené hnído kosákům z krovního trámu shodila bouřka, tak ho pak s úspěchem založili na druhé, závětrné straně.
Starej parchant kosák Pepík, jak mu ještě říkával táta, si přitáhl takovou nenápadnou šmudlu :-D Pepa je drzej jak opice. Utíká, až když se ho skoro dotknu. A to nemá zrovna být mírné pohlazení.
Jinak mám ale obecně zvířectvo i ptactvo rád! :-D
Tom
Tom Benda

Příspěvekod Jiří Svačina v 14 kvě 2010 11:54

U mě se ti černí šmejdi bavili vytahováním plastových jmenovek z výsevů... Tak jsem jim jednu nalíčil do pasti na myši...jak si klovl dostal po zobáku a byl klid...Letos mi zase semena žraly myši, ale ořechu v pastičce neodolaly...
Jiří Svačina - http://www.bonsai.cz
Jiří Svačina

Předchozí

Zpět na Kingii - Zápisky z Taisho-en