Úvodní slovo k překladům

Moderátoři: Josef Soukal, Lukáš Sirotný, Milan Karpíšek

Úvodní slovo k překladům

Příspěvekod Lukáš Sirotný v 10 kvě 2010 14:09

Alberto Baleato Pumar alias "Kingii" (jeho česká vizitka na stránkách ČBA - http://www.cba-bonsai.cz/clanky/clanek.php?id=37), bonsajista ze španělské provincie Galicie, momentálně tráví 3 měsíční stáž v Taisho-en, bonsajové zahradě mistra Urushibaty. Na svém blogu http://kingii.blogspot.com každý den po práci zveřejňuje mnoho zajímavých fotografií a rad. Na žádost řady z vás jsem se rozhodl každý den, případně co nejčastěji, pokud zrovna nebudu mít přístup k internetu, překládat to nejzajímavější, co se Alberto naučil a zažil.

kungiiandurushibata.jpg
kungiiandurushibata.jpg - Žák a učitel, Kingii a Urushibata


Záměrem je vytvořit přehledné resumé rad, tipů a triků, které nám mohou být všem k velikému užitku.
Celý bonsajový deník počínaje 28. dnem (postupně se snad dostanu ke zpětnému překladu i prvních 27. dní) můžete číst v hlavní sekci "Den po dni", každý den má pak vlastní vlákno v rubrice "Jednotlivé dny" - zde prosím vkládejte i své komentáře, dotazy, připomínky ohledně fotek, technik a vůbec všeho, co se týká daného dne.
Pro otázky obecného rázu ohledně Albertova pobytu v Japonsku je vyhrazena kategorie "Kingii Taisho-en - komentáře", pro dotazy týkající se přímo výše uvedeného Albertova blogu (to znamená nejen fotky z Japonska, ale i starší fotky jeho stromů apod.) pak kategorie "K obsahu kingiiho blogu".
Díky svolení a požehnání od autora k překladání jeho blogu zpřístupňujeme celý tento miniprojekt naší bonsajové veřejnosti - sám autor, dle svých slov, rád zodpoví, případně od mistra zjistí, odpovědi na všechny alespoň trochu inteligentní dotazy. Taky je možnost získat "fotky na přání" - viz 33. den a obrázky růží pro Ondru Němce.
Doufáme, že si ze zde prezentovaných informací každý vezme maximum!
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1247
Registrován: 03 pro 2008 10:46
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Zpět na Kingii - Zápisky z Taisho-en

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron