Různé

Moderátor: Otakar Hlaváček

Různé

Příspěvekod Aleš HAMPL v 22 bře 2010 20:04

Tahle borovice se mi líbí od té doby, kdy jsem ji viděl poprvé. Teprve dnes jsem však vystoupil z auta a vyfotil jsem ji. Vzhledem k tomu, že pole bylo ještě dost mokré (pod borovicí je ještě vidět sníh), nedošel jsem až k ní, ale musel jsem ji "vyzoomovat", takže kvalita fotky není úplně nejlepší.
Myslím, že by mohla být předlohou pro majestátní chokkan.
Kdo by ji chtěl vidět naživo, je u silnice z Mohelnice na Moravskou Třebovou nad Mohelničákem naproti odbočce na Studenou Loučku u motorestu (můžu poskytnout i souřadnice GPS :D ).
Příspěvek jsem nazval různé, mohou se do něj vkládat stromy, pro které nebudete chtít zakládat samostatné vlákno.
Přílohy
PICT1168.jpg
PICT1168.jpg -
Aleš HAMPL

Re: Různé

Příspěvekod Lukáš Sirotný v 23 bře 2010 00:23

Tuhle borovici taky vždycky okukujeme, když jedeme přes Mohelničák (před lety často při cestách do Libčan), je škoda, že je tak daleko od cesty, její profil se ale vždycky krásně rýsuje proti horizontu. Víc zprava je, Aleši, ještě o chlup hezčí, budeš muset příště vystoupit o něco dřív a ještě jednou ji blýsknout :D.
I já teda přidám jeden inspirativní strom - lípa nedaleko od nás, vzor pro sesazení skupinky. A co mi dělá radost, je fakt, že je lípa zdravá (žádné jmelí), takže bude snad ještě dlouho v bezpečí před motorovými pilami.
Přílohy
lipa.jpg
lipa.jpg -
Lukáš Sirotný

Příspěvekod Dan Pánek v 23 bře 2010 17:20

Podobná na první nenápadná seskupení mě také fascinují. A ty rozkošný přesleny, nádhera :-).
Dan Pánek
Administrátor

Příspěvekod Dan Pánek v 19 srp 2010 08:29

Pár fotek..
Přílohy
vodo2.jpg
vodo2.jpg - Osamocená vodorovná větev
koren.jpg
koren.jpg - Kořen ve skále
kudykam.jpg
kudykam.jpg - Tak kam teď?
fagus1.jpg
fagus1.jpg - A takhle nějak to vypadá, když někdo sestavuje kmen z více částí a ne a ne se to spojit :-). Celkem zajímavé, ne?
fagus2.jpg
fagus2.jpg - To samé z druhé strany a ještě je to duté...
Dan Pánek
Administrátor

Zpět na Inspirace přírodou